Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Czy warto zdecydować się na podłogę z bambusa?

Drewniane posadzki z surowych desek, czyli tak zwane „białe podłogi” używane były nie tylko w wiejskich domach, lecz oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach fabrycznych, gdzie większa część robotników rekrutowała się z szukającej lepszego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia powszedniego oraz sposobu urządzania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak w związku z tym, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących apartamentami robotniczymi uniwersalnie wykorzystywano posadzki drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są także bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, jakie nieraz układane były jawnie na gruncie. Powierzchnię pod podłogą wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgoci.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych oraz ich szerokość i długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości dostępnego materiału. Tudzież z pewnością wszystkie ich wymiary były pokaźniejsze od desek podłogowych aktualnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej elitarnych rodzajów posadzek wykorzystywanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz w dalszym ciągu są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w szablonową „jodełkę” przydają środkowi dostojeństwa i elegancji. Pierwotnie podłogi drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były wyłącznie przez woskowanie i polerowanie. Drzewo dębowe należy do najtwardszych i w największym stopniu odpornych na ścieranie rodzajów drewna, skutkiem tego znakomicie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego użyteczność do takiego zastosowania podwyższa odporność na działanie wody i jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem zyskują głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza. Aby podłoga nie utraciła połysku, woskowanie trzeba było systematycznie powtarzać, tak samo jak froterowanie oraz polerowanie. Przy o wiele bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju lub też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz