Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Dlaczego przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowa wymarzonego domu będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Nie da się tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba też nawiązać współpracę z kilkoma fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna na różnych etapach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, na przykład po to aby poznać dokładnie jej położenie. Bardzo się to także może przydać do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Mając wybrany plan budynku trzeba go odpowiednio ułożyć na działce. To także będzie zadanie geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak również niezbędne przyłącza.

Jeżeli dokumentacja zostanie całkiem zatwierdzona i właściciel uzyska zezwolenie na budowę, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim budynek zostanie postawiony. To także będzie należało do zadań geodety, który musi w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie będą robione fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie wszystkich instalacji, jeśli będą one przebiegać pod ziemią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz