Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak dobrze wybrać tablicę manipulacyjną dla dziecka

Zabawki manualne sprawdzają się doskonale przy małych dzieciach. Nie tylko zapewniają one doskonałą zabawę na długie godziny, ale przy okazji bardzo dobrze działają na rozwój umiejętności manualnych i wyobraźnię oraz polepszają koordynację ruchową. Z tego też powodu warto już od pierwszych lat zadbać o takie zabawki, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice sensoryczne.

Tablice tego typu mają bardzo prostą budowę, bo robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie zawierała, przede wszystkim zależy od wytwórcy, chociaż w części przypadków zrobić ją można według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, które da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze sprawdzają się też elementy z przyciskami, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulacji słuchu wykorzystać można dzwonek, trąbkę czy też nieduże cymbałki, choć akurat przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. W sprzedaży jest dostępnych wiele rozmaitych tablic edukacyjnych, różniących się rozmiarem, liczbą przymocowanych elementów i ich rodzajem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, z tego też powodu tablica edukacyjna nie może posiadać żadnych ostrych elementów, jakie mogłyby w jakiś sposób zranić. Wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie oderwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna być też odpowiednio duża, aby bez problemów można było wszystko przesuwać czy dotykać. Nie warto jednak przesadzać z ilością zamocowanych elementów. Zalecane jest, aby tablice edukacyjne dla dzieci nie posiadały ich więcej niż dwadzieścia, bo właśnie wtedy maluchy wykorzystują je najbardziej efektywnie. Ale warto sprawdzić, żeby trochę się różniły poziomem trudności, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie na pewno on zechce pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz