Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Jak się wykonuje świadectwo energetyczne

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy starszych domów i mieszkań czeka następna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie energetycznego świadectwa, jakie się stanie wymagane dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś zamierza nie robić tego, to musi być świadomy że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Takie Świadectwo energetyczne to nic innego jak dokument, który ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu obiektu na energię, zarówno związaną z chłodzeniem i ogrzewaniem, jak też oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w dużej mierze jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych materiałów i technologii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą szereg ważnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych znaleźć się muszą aktualne zdjęcia frontowe budynku, oraz szczegółowy plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja o tym, jak grube i czym ocieplone są ściany i stropy, oraz z czym sąsiaduje dany lokal. Z ważnych informacji trzeba jeszcze wymienić sposób ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią każdego certyfikatu są wyliczenia zrobione przez wykonującą go osobę. Wyliczenia te opierają się na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można tutaj przekazywać fałszywych danych. Jeżeli zostanie to wykryte, to świadectwo będzie nieważne, a poza tym można się narazić na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz