Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Jak zadbać o solidność skrzyni biegów w aucie?

Nadzwyczaj znaczącym detalem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy efektywne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych wozów o pokrewnej pojemności oraz mocy najistotniejszym elementem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla stereotypowego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, innymi słowy newtonometrach. To jednostka utworzona umyślnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe znacząca jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W samochodach, w jakim miejscu mamy niski moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w wypadku wielkich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

W następstwie tego także ważne jest, żeby płynnie przemieszczać się i nie niepokoić się o wyprzedzanie wybranie maksymalnie gigantycznego momentu obrotowego, jaki zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest o wiele wyższy, gdy zastosujemy jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Jednym z najistotniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak szybko będziemy mogli osiągać maksymalne prędkości oraz weselić się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok popularnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą specyficzną jej budowy jest przeznaczenie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w jakim pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wówczas było wiadome, iż budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz więcej aut będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Podwaliną działania skrzyni biegów DSG jest wykorzystanie napomkniętego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest bardzo solidne i efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz