Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jakim sposobem kreować pożądany wizerunek firmy – torby ekologiczne

W dzisiejszych czasach w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Cechuje je gigantyczna różnorodność ze względu na własny ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przypisane ekologicznym towarom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz nieraz nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Aczkolwiek symbole te mają ogromne znaczenie i nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – również, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby reklamowe bawełniane. Oznaczeń tych jest wybitnie wiele i należałoby chociażby część z nich poznać.

Kiedy tak właściwie przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny artykuł należy do żywności, która spełnia niezmiernie surowe normy oraz nie jest to towar z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, który jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol przedstawia Błękitnego Anioła oraz jest on przypisywany przeróżnym produktom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, jaka pochodzi od zwierząt, czy też roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie mnóstwo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne mają własne oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz