Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Jakim sposobem przygotowywać się do jazdy konno? Akcesoria i ubiór

Człowiek usidla sobie świat od wybitnie dawna, dostosowując go do swoich wymogów, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Użytkuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony niesłychanie dawno temu ponieważ około trzech i pół tysiąca lat przed naszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu nieustannie. Był człowiekowi pomocny, jego siła i sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Teraz służą w zasadzie do rekreacji i sportu oraz jako takie dalej są niezmiernie popularne – sprawdź koszulki jeździeckie. Są związane z człowiekiem na właściwe oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już niemal koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są aktualnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierząt mieszka z ludźmi oraz na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bezsprzecznie cieszą się ich towarzystwem, jednak czy konie także na tym korzystają? Naturalnie, mają zastrzeżoną opiekę, także w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jakkolwiek przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych niepewności. W drugą to znaczy czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednakże są oczywiście wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, która znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz