Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Kierowanie autami przez osoby niepełnosprawne – jakie są tu możliwości

Niepełnosprawne osoby spotykają się z dużą ilością ograniczeń. Ograniczenia takie między innymi dotyczą codziennego życia, i związanych z tym utrudnień. Jednym z poważniejszych ograniczeń jest kwestia komunikacji i przemieszczania się. Ciągłe angażowanie kogoś do pomocy jest mocno kłopotliwe, a jak pokazuje praktyka na rynku jest sporo rozmaitych rozwiązań, jakie w tym pomagają. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do kierowania samochodami, za pomocą którego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z popularniejszych wytwórców tego typu sprzętu jest firma Veigel, jakie produkty są używane z powodzeniem w wielu krajach. W przypadku osób, jakie z różnych powodów operować nie mogą nogami, bardzo dobrym pomysłem będzie ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH, może być zamontowany w wielu markach.

Umożliwia on wygodne sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie za pomocą jednej ręki, przy użyciu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Wytwórca tu daje parę różnych opcji, dzięki czemu można będzie dopasować odpowiedni mechanizm dla każdego kierowcy. Podczas projektowania naprawdę dużo uwagi zostało skupionych na sprawach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji osoby kierujące dadzą sobie radę nawet przy pojawieniu się nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Poza tym samo urządzenie jest wykonane w taki sposób, że nie ma żadnych ostrych krawędzi, które spowodować by mogły jakie obrażenia przy jakimś wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz