Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Który rodzaj opału będzie najlepszy na zimę

Piece wykorzystywane do ogrzewania domów są przystosowane do różnego rodzaju paliwa. Niektóre mogą spalać tylko węgiel albo ekogroszek, i wówczas nie ma możliwości wyboru. Lecz do sporej ilości takich urządzeń można wsypywać inne materiały, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają właściwości.

Chyba najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Produkuje się go ze sprasowanej słomy, co znacznie zwiększa opałową wartość, która jest jedynie kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla. Dlatego też ten rodzaj pelletu uznaje się za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę.

Nieco droższy, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji wykorzystuje się wysuszone trociny z tartaków i zakładów drzewnych, które po sprasowaniu świetnie się palą. Dzięki temu, że pellet drzewny ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż naturalne drewno. Chyba najwięcej wydać trzeba jeśli planuje się zakupić ekogroszek Zamość, ale też i ten właśnie produkt dostarczy najwięcej ciepła spośród wszystkich materiałów opałowych.

Dużym plusem ekogroszku będzie to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, które w dużym stopniu zmniejszają wartość opałową. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw pamiętać należy o tym, aby je odpowiednio przechowywać. Jeśli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje lub zamoknie, to będzie się znacznie gorzej palił. Dlatego też składować go należy w suchych pomieszczeniach, bez nadmiarowej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz