Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Niezbędne w wielu specjalizacjach – łożyska i napędy

Olej silnikowy jest wariantem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania różnych silników spalinowych. Nadrzędnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, w jaki sposób silnik, czy łożyska – więcej na silniki Promotor. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, koryguje szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, emitując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi chemicznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych towarów używanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się przede wszystkim z węglowodorów, połączeń organicznych wieloaspektowych w całości z węgla i wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Dodatkami w większości wypadków używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krystalizowania oraz pienienia się oleju, powiększające smarność oraz dyspersyjne. Jest dużo rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, który używa się w silnikach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do napędów w autach, motorach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do trawników, traktorach, pociągach, aeroplanach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie i silnikach statycznych, jak na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach istnieją części, które poruszają się w niezmiernie drobnych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz