Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Pielęgnacja i czystość jamy ustnej – jak dobrze i skutecznie czyścić zęby?

Nie od dzisiaj wiadomo, że obyczaje młodych ludzi w czasie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie pociechy do samego wyjścia do medyka, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Bezspornie, są chlubne wyjątki oraz niektóre maluchy chętnie siadają w fotelu i zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale dominują te, które stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie ochoty znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na dziecko pozytywnie. W jaki sposób w tej sytuacji ma obowiązek zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najpoprawniej. Należałoby zwracać uwagę na to, by z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim trzeba uprzedzić berbecia jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie wtrącić o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na protetyka warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, warto porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszystkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się fobia przed skorzystaniem z usług stomatologa. Osoby cierpiące na tę krępującą przypadłość mają problem ze sielankowym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziaływa to na częstotliwość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej dolegliwości, trzeba się jej doszukiwać już w dzieciństwie pacjentów. Być może już od małego malucha byli utwierdzani w mniemaniu, że dentysta to znany z przysłowia sadysta, jakie go celem jest dokonanie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz