Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Przegrody i kurtyny z PCV – gdzie są używane

PCV jest powszechnie używanym materiałem, z uwagi na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, lecz coraz częściej też po nie sięga przemysł. To tworzywo sztuczne jest całkowicie odporne na wodę i wilgoć, lecz również i wielu środków chemicznych, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza w formie różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Jednocześnie posiada duży poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie istnieje duże ryzyko zniszczenia przedmiotów, które zostały z niej zrobione. Dlatego właśnie taka folia PCV jest najczęściej stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, które można rozsuwać aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach ważna jest jeszcze jedna sprawa, to znaczy izolacja termiczna. PCV to materiał, jaki świetnie chroni przed stratami temperatury w lepszym stopniu niż na przykład zwykłe drewno.

Dzięki temu przegrody wykonywane z niego są bardzo wygodne i funkcjonalne, ponieważ nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie są świetną barierą oddzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile przy kurtynach używane folie mogą mieć nawet parę milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze potrzebują znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania niebezpieczne dla otoczenia promieniowanie świetlne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz