Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zadłużenia hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W minionych latach coraz to trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu czy mieszkania, taka sytuacja jest szczególnie dostrzegalna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie instytucje finansowe rozpoczęły wprowadzać w życie tak zwaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego więc tak właściwie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto opłacalnym, są w stanie posiadać tu znaczenie? Często okazuje się, że niezmiernie znaczącym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Generalnie łatwiej jest uzyskać wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, w następstwie tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bo może okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz że dzieli ich dość znaczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują przeróżną politykę przyznawania kredytu, przeważnie jest tak, iż brany jest po uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeśli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a w następnej kolejności sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz